Warranty

TECHNOLOGIA PRODUKCJI FRONTÓW MEBLOWYCH NJUFRONT

Fronty meblowe NJUFRONT produkowane są z płyty MDF grubości 16mm (panele maskujące z płyty MDF 10mm), pokrytej wysokiej jakości lakierem barwiącym. Technologia ta pozwala na uzyskanie dowolnego koloru z wzorników kolorystycznych NCS lub RAL. Fronty lakierowane Njufront wykonywane są w satynowym wykończeniu powierzchni (cennik dostępny na stronie njufront.pl). Na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykończenia powierzchni frontów gładkich w wysokim połysku (ceny na zapytanie). Fronty meblowe Njufront produkowane są w niedomiarze 3mm, co oznacza, że do szafki o wymiarze 600x600mm, front będzie miał wymiar 597x597mm. Fronty meblowe NJUFRONT można stosować w meblach kuchennych, łazienkowych oraz biurowych i pokojowych. Warunkiem utrzymania wysokiej żywotności naszych wyrobów jest zastosowanie się do przedstawionych poniżej zasad ich użytkowania i konserwacji.

 

Warunki przechowywania: 

W czasie magazynowania fronty i panele maskujące NJUFRONT powinny być:

– zabezpieczone przed długotrwałym bezpośrednim działaniem światła słonecznego

– przechowywane w pomieszczeniach czystych i niezapylonych

– zabezpieczone np. pianką poliuretanową w celu ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Długie fronty i panele maskujące powinny być składane w pozycji zapobiegającej ich odkształceniu się.

 

Zasady i sposoby użytkowania i konserwacji

1. Powierzchnie frontów MDF należy regularnie czyścić miękką, wilgotną ściereczką z mikrofibry przy zastosowaniu łagodnych środków czyszczących.

2. Do czyszczenia frontów nie należy używać detergentów o silnym działaniu, rozpuszczalników, twardych gąbek oraz płynów i past zawierających środki ścierne.

3. Zanieczyszczenia powierzchni frontów substancjami mocno barwiącymi jak herbata, kawa, czerwone wino, curry, musztarda czy innych, powstałe podczas eksploatacji należy niezwłocznie usunąć.

4. Fronty powinny być właściwie zamontowane (przy użyciu odpowiedniej liczby zawiasów lub okuć) i używane zgodnie z ich przeznaczeniem.

5. Jeżeli fronty zamontowane są w kuchni w pobliżu pochłaniacza (okapu), to w czasie gotowania powinien on być włączony.

6. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby po otworzeniu szafki front nie znajdował się bezpośrednio pod włączonym halogenem, gdyż emituje on bardzo wysoką temperaturę co grozi uszkodzeniem frontu.

7. W przypadku, gdy w kuchni znajduje się zmywarka, należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji jej użytkowania. Niedopuszczalne jest pozostawienie zmywarki z uchylonymi lub otwartymi drzwiczkami po zakończeniu cyklu zmywania, celem szybszego wysuszenia naczyń. Częste poddawanie frontów działaniu pary wodnej o wysokiej temperaturze może prowadzić do uszkodzenia frontu i utraty gwarancji.

8. W przypadku piekarników starszej generacji (bez systemu chłodzenia) lub emitujących zbyt wysoką temperaturę (powyżej 70 °C), przy montażu należy uwzględnić (wyeliminować) negatywne skutki oddziaływania wysokiej temperatury. Można to uzyskać np. przez zwiększenie odległości między frontami a urządzeniem lub poprzez umieszczenie pomiędzy piekarnikiem i boczną krawędzią frontu „ekranów” (np. z płyty wiórowej).

9. Tak jak w przypadku zmywarki, niedopuszczalne jest pozostawianie uchylonych lub otwartych drzwi rozgrzanego piekarnika.

 

Warunki gwarancji

1. Producent ponosi odpowiedzialność za swoje produkty przez okres 24 miesięcy od daty sprzedaży

2. Producent nie odpowiada za wady powstałe na skutek:

– niewłaściwego przechowywania, montażu i użytkowania oraz konserwacji wyrobu

– działania wysokich temperatur przekraczająch wytrzymałość termiczną frontu

– poddania gotowego frontu dalszej obróbce powodującej naruszenia jego struktury wew. (np.: przecięcia, frezowania).

3. Klient jest zobowiązany do sprawdzenia powierzchni wyrobu niezwłocznie po jego zakupie. Reklamacje dotyczące zarysowań lub uszkodzeń mechanicznych zgłoszone w późniejszym terminie nie będą uwzględnione.

4. Ze względu na uwarunkowania technologiczne dopuszczalne jest wystąpienie na powierzchni frontu drobnych niedoskonałości w powłoce lakierniczej o średnicy do 3 mm i ilości do 1 szt./m2

5. Dopuszczalna tolerancja wymiarów gabarytowych frontów wynosi +/- 1 mm.

6. Reklamacji nie podlegają fronty, których stan wskazuje na nadmierne działanie wody lub wilgoci.

7. Klient zobowiązany jest do zapoznania się z warunkami reklamacji oraz zasadami przechowywania, użytkowania i konserwacji wyrobu.

8. W przypadku innych zaistniałych, a nieopisanych tutaj sytuacjach, mają zastosowanie przepisy prawa cywilnego.

9. Wszelkie spory wynikające ze współpracy pomiędzy Producentem a Odbiorcą, będą rozstrzygane przez sąd właściwy dla miejsca siedziby Producenta.

up
© Copyright 2017-2021 NJUFRONT.PL    ·    ALL RIGHTS RESERVED
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl